Domowe sposoby na piękny uśmiech

Piękny uśmiechKażdy z nas pragnie mieć piękne i zdrowe zęby, jednak kolor zębów z czasem ciemnieje, gdy ściera się warstwa szkliwa. Na barwę zębów wpływa również jedzenie, picie, codzienna higiena. Jeśli pragniesz, aby twoje zęby były bielsze, masz kilka możliwości domowych sposobów oraz zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak domowe zabiegi skuteczne są jedynie na niewielkie przebarwienia.

Pasty wybielające

Skuteczną metodą są paski wybielające pokryte wybielającą warstwą żelu, który zawiera te same składniki, co profesjonalne preparaty spotykane w gabinetach dentystycznych, jednak w znacznie mniejszym stężeniu. Stosuje się je 1-2 razy dziennie, a efekty uzyskuje się stopniowo w ciągu 14 dni.

Szczoteczki z gumką

Sposób raczej mało skuteczny, za to mniej inwazyjny. Na szczoteczkę elektryczną nakładamy specjalne kauczukowe gumki, dzięki czemu polerujemy szkliwo i rozjaśniamy zęby.

Paski wybielające

Pasty wybielające mają w składzie specjalne enzymy, aktywne mikrokryształ ki o właściwościach ściernych. Mogą rozjaśnić kolor nawet o trzy odcienie. Zdecydowanie lepiej niż zwykłe pasty usuwają osad z powierzchni zębów, ale też zapobiegają powstawaniu nowych przebarwień i odkładaniu się kamienia. Po wybielaniu u stomatologa utrwalają efekt zabiegu. Sprawiają, że na szkliwie tworzy się odbijające światło warstwa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s