Co odpręża nasze nogi?

Czy po całym dniu czujesz, że twoje nogi są ociężałe i napuchnięte? Masz problem i nie wiesz co robić z pojawiającymi się naczynkami? Poniżej przedstawiamy kilka rad jak radzić sobie z takimi przypadłościami.
piękne nogi

Sport  to zdrowie!

Codzienna i regularna aktywność fizyczna pomaga w prawidłowym przepływie krwi, stymuluje i poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego.

Sama aktywność fizyczna pomaga także w prawidłowym przyswajaniu witamin i składników mineralnych.

Na poprawę przepływu krwi w naczyniach krwionośnych mają takie sporty jak tańce, basen, jazda na rowerze i inne.

Ogranicz spożycie soli

Od dawna wiadomo, że sól zatrzymuje wodę w organizmie. 8 g soli powoduje zatrzymanie około 1 kg wody w organizmie innymi słowy nasza masa ciała przy takim spożyciu jest większa o kilogram a nogi bardziej obciążone.

Z codziennego pożywienia należy wykluczyć słone przekąski takie jak paluszki, chipsy, słone pieczywo, płatki kukurydziane, krakersy, orzeszki itp.

Pamiętaj o regularnym masażu i odpowiedniej pozycji

Masowanie kończyn od dołu ku górze jest jednym ze sposobów walki z naczynkami oraz z zachwianym przepływem krwi w naczyniach.

Po całym dniu najlepiej jest położyć się na chwilę z nogami uniesionymi ku górze np. podkładając pod nogi poduszkę. Taka pozycja zapewnia prawidłowy przepływ krwi w naczyniach krwionośnych.

Kosmetyki jako alternatywa walki

Pamiętajmy, że oprócz naturalnych czynników walki z żylakami zawsze możemy posiłkować się dostępnymi na rynku kosmetykami takimi jak peelingi (które pobudzają krążenie kończyn dolnych), kremy do skóry naczynkowej itp.

Bardzo dobre efekty przynoszą herbatki na bazie pokrzywy oraz innych dostępnych na rynku ziół.

Nie stresuj się

Stres negatywnie wpływa na wszelkie procesy zachodzące w organizmie. Jest przyczyną wysokiego poziomu cholesterolu w surowicy krwi oraz źle wpływa na ważne układy między innymi takie jak układ krwionośny.

Zwróć uwagę na leki przepisywane przez lekarza

Częstą przyczyną pogorszenia się przepływu w naczyniach krwionośnych są przyjmowane przez nas leki takie jak antybiotyki, leki hormonalne w tym tabletki antykoncepcyjne.

Podsumowując można stwierdzić, że najlepszym pomysłem na walkę z ociężałymi nogami są naturalne sposoby: uprawianie sportu, odpoczynek, masaże w tym peelingi oraz zioła. Alternatywą są także dostępne na rynku kosmetyki najlepiej naturalne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s