Trądzik po trzydziestce

Coraz więcej kobiet po trzydziestym roku życia zmaga się z problemem zmian trądzikowych. Ich przyczyną może być stres, który często zaburza równowagę hormonalną w organizmie. Trądzikowi także sprzyja palenie papierosów., praca w klimatyzowanych pomieszczeniach lub niezdrowa dieta.

trądzik po trzydziestce

Trądzik u dorosłych leczy się podobnie jak trądzik młodzieńczy. Dermatolog przeważnie zaleca preparaty do smarowania z antybiotykami, nadtlenkiem benzoilu bądź retinoidami. Działają one antybakteryjnie, regulują wydzielanie łoju. W ciężkich przypadkach lekarz zaleca leczenie doustne.

Niewielkie krostki można zwalczać za pomocą kosmetyków. Musimy jednak pamiętać, ze dorośli cierpiący na trądzik mają zwykle wrażliwą skórę. Nie warto więc używać całych serii kosmetyków dla nastolatków, ponieważ one mocno wysuszają skórę. Bardzo korzystnie jest stosować kremy nawilżająco-matujące. Bardzo pozytywne działanie mają także kosmetyki przeciwzmarszczkowe odblokowujące pory takie jak kwas salicylowy.

Co pomaga zwalczyć trądzik?

Najskuteczniej działają peelingi przy użyciu alfa hydroksykwasów: glikolowego, migdałowego i pirogronowego. Odblokowują one pory, regulują wydzielanie łoju, działają antybakteryjnie i rozjaśniają plamy, które zostały po krostach. Zabiegi są zwykle częścią kuracji przeciwtrądzikowej.

Zrezygnuj z solarium

Opalając się szkodzimy sobie, niezależnie od tego, czy robimy to raz w tygodniu czy też raz w miesiącu. Jeżeli chcemy mieć piękną, zdrową i młodą skórę lepiej zrezygnujmy z takiej przyjemności. Solarium tak jak słońce, emituje promienie UV, które wysuszają skórę, przyspieszają jej starzenie i przyczyniają się do powstawania przebarwień.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s