Kosmetyki bez chemii – czy jest to możliwe?

Coraz więcej kobiet poszukuje kosmetyków bez dodatku konserwantów i barwników. Oczywiste jest, że odkrycie kosmetyków ekologicznych nie powinno powodować, ze inne mamy wyrzucić do kosza. Jednak eko kosmetyki mogą być miłą i modną niespodzianką.

Kosmetyki bez chemii

Kosmetyki bez chemii

Kosmetyki ekologiczne można podzielić na kilka grup. Są również takie, które szczycą się certyfikatami. Na rynku występują także kosmetyki o nazwie Fair Trade, co oznacza, że przy ich pozyskiwaniu bądź wytwarzaniu nie krzywdzono biednych społeczności afrykańskich lub azjatyckich płacąc im nędzne grosze za ciężką pracę lub hodowanie rośliny. Przyznają je organizacje i stowarzyszenia działające w różnych krajach. Jako że badania te są kosztowne, nie każda firma produkująca kosmetyki ubiega się o ten certyfikat, nawet jeśli w produktach przez nią produkowanych chemii jest niewiele lub jest jej mało. Istnieją także kosmetyki, do których wyprodukowania użyto 95 proc. Naturalnych substancji pochodzących z upraw ekologicznych.

Na rynku są też kosmetyki wyprodukowane z myślą o tych, którzy nie jedzą zwierząt ani też niczego, co pochodzi z ich ciał (w nich nie ma np. tłuszczu ze świstaka), ani też nie były testowane na zwierzętach. Bywają oznaczone napisem Vegan.

Czy kosmetyki ekologiczne uczulają?

Kosmetyków naturalnych często poszukują alergicy, w nadziei, że te ich nie uczulają. A kiedy tak się stanie, są zawiedzeni, a nawet węszą oszustwo. Zapominają, że źródłem uczuleń są najczęściej nie jakieś wytwory chemii, lecz jak najbardziej naturalne substancje, jak pyłki kwiatów, traw, sierść zwierząt itp.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s